KOŁO MIEJSKIE NR 115 W PŁOCKU - rok założenia 1950
Strona Główna
Kalendarz imprez 2019
Wykaz wód
Składki 2019
Stanica w Soczewce
Galeria
Kontakt
LXVI Spławikowe Mistrzostwa Koła w kategorii Seniorów - Soczewka - 2018
Godzina siódma. Zawodnicy - seniorzy stawili się do potyczki o tytuł Mistrza Spławika. Organizatorzy uszykowali dla nich dwa Sektory: A - wał, B - pod lasem. Zatem o końcowym sukcesie decydować będzie wygrana w sektorze, chociaż są to zawody jednoturowe. Sędzia Główny Kazimierz Dudkiewicz, sprawnie przeprowadził losowanie stanowisk oraz omówił regulamin zawodów.

Po sygnale trąbki, w coraz gorętszej atmosferze z uwagi nie tylko na emocje ale i słońce śmiało rozgrzewające powietrze, rozpoczęły się przygotowania na stanowiskach. W przybrzeżnym pasie trwa tarło uklei, jednak w obszarze stanowisk jest jej niewiele, podstawowe stado uklei wyciera się w tym roku w drugiej części jeziora. Może dlatego, we wiadrach dominują mieszanki na płoć, która zdradza swoją obecność w obydwu sektorach. Apetyt na dobry wynik ma każdy i już od sygnału - wolno łowić - meldują się pierwsze płocie. Im dalej płynął czas czterogodzinnej rywalizacji, tym mocniej finiszował sektor B. Rywalizacja o dobrą pozycję była tam naprawdę ostra. W Sektorze A, brań było mniej, dla porównania: ostateczny wynik wagowy całej dziesiątki to około 13 kg, tyle ryb złowiło trzech najlepszych zawodników w Sektorze B. Poza rywalizacją o tytuł Mistrza Koła, walczono również o Puchar za najdłuższą rybę zawodów, a była nią 26cm płoć złowiona przez Pawła Błażejewskiego.

Należy podkreślić świetne przygotowanie terenu do zawodów, oraz obsługę sędziowską zawodników. Dobre jedzenie z grilla dla wyczerpanych uczestników przygotowała Jagoda Masłowska i Janusz Machnacki. Zawody odbyły się w czysto sportowej rywalizacji.

Najlepsze wyniki zawodników:

I Kopczyński Grzegorz 5100
II Błażejewski Paweł 4900
III Wiktorowski Krzysztof 4615
IV Szwech Krzysztof 2875
V Jastrzębski Henryk 4400
VI Kulesza Mariusz 2160


0 komentarzy
Dodano 24 May 2018
Content Management Powered by CuteNews


 • SKARBNIK KOŁA

  przyjmuje opłaty
  w każdy wtorek i
  piątek
  w godzinach 16-18
  ul. KLONOWA 3a, Płock

  lub w godzinach pracy
  sklepu TUXEDO
  ul. Dobrzyńska 29
  w Płocku
  tel. 24 366 60 50

 • Siedziba Koła
  ul. Klonowa 3a
 • e-mail: kontakt@pzwplock.pl

   Inne

   Pobierz

   Linki


statystyka