KOŁO MIEJSKIE NR 115 W PŁOCKU - rok założenia 1950
Strona Główna
Kalendarz imprez 2019
Wykaz wód
Składki 2019
Stanica w Soczewce
Galeria
Kontakt
X Towarzyskie Zawody Spinningowe o Puchar Prezesa Koła Jezioro Ciechomickie 03.11.2018
Dżdżysto powitał dzień dwunastu zawodników w miejscu zbiórki nad jeziorem Ciechomickim. Pogoda w ostatnich dniach była mocno zmienna. Jeszcze wczoraj uwodziła słońcem polska złota jesień, i było by wspaniale podziwiać ogrom kolorowych liści, które opadły na brzeg jeziora. A tak, pozostało nam skupić się na odprawie i szykowaniu sprzętu, połączonym z zerkaniem na ciężkie chmury, z nadzieją, że może przestanie padać deszcz. Na szczęście nie było wiatru, a utrzymująca się w nocy temperatura powyżej ośmiu stopni Celcjusza na plusie, dawała nadzieję na dobre brania ryb. Nadto, na jeziorze pływało kilka łodzi ze spinningistami, więc drapieżniki musiały ostatnio żerować.

Prezes Jarosław Dyttus przywitał uczestników i przedstawił sędziów: Romana Dyttusa i Kazimierza Dudkiewicza. Następnie, Sędzia Główny Roman Dyttus przypomniał zasady: łowimy z brzegu, dopuszczone brodzenie, każdy zawodnik posiada podbierak oraz siatkę do czasowego przetrzymania ryb, punktacja zgodnie z Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego PZW, jedna czterogodzinna tura.

Rozeszliśmy się na przeciwległe brzegi o godzinie ósmej. Celem połowów były okonie i szczupaki, o czym świadczyły przygotowane wędziska i przynęty. Do wody szybowały miękkie przynęty na główkach jigowych oraz na zestawach z bocznym trokiem, których zadaniem było skuszenie pasiaków. Szczupakom serwowano większe gumy, wahadła oraz wirówki. Woblery nie cieszyły większym zainteresowaniem. Obławialiśmy zarówno strefę głębokiej wody, jak i przybrzeżną, słusznie zakładając, że ciepłe noce mogły zatrzymać szczupaki na płyciznach. Przez pierwsze dwie godziny zameldowało się kilka centkowanych zbójów, lecz małych rozmiarów, do czterdziestu centymetrów. Podobnie było z okoniami. Te większe, prawdopodobnie przemieściły się na środek jeziora. Tam, przy samej powierzchni, gromadziły się duże stada uklei. Ostatecznie zgłoszono trzy dobre szczupaki: 52, 54 i 55cm, oraz cztery okonie do 25cm długości. Zdobycze należały do pięciu zawodników.

X Puchar Prezesa wygrał kolega: Tomasz Muszyński 1000pkt

Kolejne miejsca zajęli:

II Robert Ciarka 950pkt
III Ryszard Rutowski 850pkt
IV Mariusz Lewandowski 390pkt
V Artur Korzuchowski 190pkt

Ostatnia tegoroczna impreza pozostawiła w nas niedosyt. Trzeba będzie czekać aż do wiosny, żeby ponownie spotkać się nad wodą z ludźmi zarażonymi pasją do spędzania czasu w dobrym towarzystwie, na imprezach organizowanych przez nasze Koło.

Opracował Robert Ciarka
0 komentarzy
Dodano 25 Nov 2018
Content Management Powered by CuteNews


 • SKARBNIK KOŁA

  przyjmuje opłaty
  w każdy wtorek i
  piątek
  w godzinach 16-18
  ul. KLONOWA 3a, Płock

  lub w godzinach pracy
  sklepu TUXEDO
  ul. Dobrzyńska 29
  w Płocku
  tel. 24 366 60 50

 • Siedziba Koła
  ul. Klonowa 3a
 • e-mail: kontakt@pzwplock.pl

   Inne

   Pobierz

   Linki


statystyka